„Cztery Pory Roku w Puszczy”

„Cztery Pory Roku w Puszczy”

To już druga część wydarzenia edukacyjnego „Cztery Pory Roku w Puszczy”. Już 28 sierpnia odbędzie się wydarzenie edukacyjne w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” już od godziny 10. To fantastyczna impreza, której pierwsza część cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Dzięki nim można uzyskać wiele cennej wiedzy dotyczącej ziołolecznictwa oraz sposobach fotografowania dzikiej przyrody!

Zajęcia z pasjonatką zielarstwa

Natalia Szymańska jest miłośniczką zielarstwa o ogromnej wiedzy. Dzięki niej można dowiedzieć się w jaki sposób leczyli się ludzie przez wieki. Bo przecież większość syntetycznych leków nie jest tak „stara” jakby się mogło wydawać. Ponadto Nadleśnictwo Białowieża zorganizowało zajęcia plenerowe. Stanowią one doskonałą przygodę dla dzieci i dorosłych. Ich przebieg będzie połączony z wiedzą od specjalisty od wspomagania leczenia dermatologicznych schorzeń skóry oraz producentem ziołowych ekstraktów, o którym zostało wspomniane powyżej. Uczestnicy dowiedzą się jak właściwie zbierać i selekcjonować zioła, jak je prawidłowo suszyć oraz przechowywać. To także doskonała okazja do otrzymania informacji w jaki sposób przyrządzać pewne sprawdzone mikstury w domowych warunkach.

Nie koniec atrakcji bowiem…

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogą wynieść dużo więcej wiedzy. Także tej dotyczącej fotografowania dzikiej przyrody. W tym temacie z pomocą przyjdzie wybitny fotograf w tej dziedzinie – pan Adam Buszko. Dodatkowo podczas spaceru w pięknych okolicznościach przyrody leśniczy powie, w jaki sposób prawidłowo rozpoznawać gatunki roślin. Będzie szczegółowe omówienie funkcji jaką pełni las, pokazanie form jego ochrony oraz dbałości. Z pewnością zainteresowaniem będzie cieszyć się tropienie dzikich zwierząt po pozostawionych w lesie śladach. To zajęcia dedykowane wszystkim, bez względu na poziom wiedzy, płeć czy tez wiek. Osoby niepełnoletnie musza jednak mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica. A dzieci do 15 roku życia będą mogły wziąć udział tylko pod opieką dorosłego opiekuna.