Srebrny Krzyż Zasługi dla policjanta z Hajnówki

Srebrny Krzyż Zasługi dla policjanta z Hajnówki

Hajnowski policjant jest w służbie od prawie 4 lat. Ponadto udziela się też artystycznie będąc członkiem kilku zespołów folkowy, które na arenie krajowej zdobyły wiele nagród i uznania. Ale to nie wszystko. Sierżant Piotr Ostaszewski pracuje również w formie wolontariatu z dziećmi i młodzieżą, których uczy muzyki. Potrafi nie tylko ładnie śpiewać, ale i grać na akordeonie. To właśnie za te wszystkie umiejętności i działania, prezydent Andrzej Duda odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Wybitny człowiek o gołębim sercu

Pan Piotr rozpoczynał swoją karierę w lokalnej drogówce. Po dwóch latach przeniósł się do Wydziału Kryminalnego, w którym pracuje do dziś. Jak sam twierdzi, czasem ciężko mu pogodzić życie rodzinne, z pracą zawodową i swoją pasją. Nie może i nie chce jednak zrezygnować z niczego. Pasją policjanta z Hajnówki jest muzyka. Od najmłodszych lat śpiewał i występował w różnych zespołach, co zostało mu do dziś. Pan Piotr wspaniale gra na akordeonie. Wraz z jednym z zespołem wystąpił w popularnym programie Must Be The Music, w którym doszedł do półfinału. Już wtedy pokochały go miliony. Swoją miłość do muzyki zaszczepił w dwuletniej córce. Cieszy się, że i ona chce w ten sposób spędzać swój wolny czas.

Nie tylko pracą żyje człowiek

Pan Piotr poza pracą zawodową i swoją pasją aktywnie działa na rzecz dzieci i młodzieży. W formie wolontariatu uczy ją śpiewu i gry na różnych instrumentach. Jak podkreśla, daje mu to ogromną radość i stara się nią zarazić najmłodszych mieszkańców Hajnówki. To właśnie między innymi za ten rozdział swojego życia policjant otrzymał nagrodę w postaci Srebrnego Krzyża Zasługi, nadawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.