Leśny Piknik w Topile przyciąga zgromadzenie ponad 150 osób

Leśny Piknik w Topile przyciąga zgromadzenie ponad 150 osób

Wieś Topiło, zwykle cicha i sielska, tętniła życiem 15 września, kiedy to urządzony został Leśny Piknik. To wydarzenie przyciągnęło ponad 150 osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy zjechali do tej małej osady, aby uczestniczyć w tym jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań sezonu.

Piknik Leśny, organizowany w ramach projektu „Natura od kuchni”, był inicjatywą Koła Gospodyń Wiejskich „Hłubuczka” z Długiego Brodu. Zajęcia edukacyjne na temat lasu połączono tu z próbą potraw przyrządzonych wyłącznie z naturalnych składników. Ta unikalna kombinacja okazała się udanym pomysłem, który cieszył się dużym uznaniem wśród zebranych.

Cała masa dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Orzeszkowie i Dubiczach Cerkiewnych brała czynny udział w pikniku. Uczestnicy czerpali radość z aktywnego spędzania czasu na łonie natury, a jednocześnie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Wydarzenie to, realizowane przy wsparciu Lasów Państwowych, stanowiło doskonałą okazję do nauki poprzez zabawę.