Dzisiaj w Hajnówce odbędzie się piknik leśny mający na celu poszerzenie wiedzy o Puszczy Białowieskiej jako obiekcie dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj w Hajnówce odbędzie się piknik leśny mający na celu poszerzenie wiedzy o Puszczy Białowieskiej jako obiekcie dziedzictwa UNESCO

W dniu dzisiejszym, mieszkańcy regionu Puszczy Białowieskiej będą mieli okazję uczestniczyć w pikniku leśnym. Wydarzenie to, zorganizowane przez Nadleśnictwo Hajnówka, ma za zadanie przybliżyć społeczności lokalnej szczegóły dotyczące statusu Puszczy jako obiektu światowego dziedzictwa UNESCO. Na miejscu obecna będzie dr Renata Krzyściak-Kosińska, ekspertka delegowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, która poinformuje o charakterze tego prestiżowego tytułu.

Uczestnicy pikniku będą mieli okazję spotkać się z reprezentantami różnych instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie Puszczą Białowieską, a także służb mundurowych. Przygotowano również specjalne materiały edukacyjne związane ze 100-leciem Lasów Państwowych. Dla najmłodszych gości przewidziane są miejsca zabaw, natomiast cała społeczność będzie mogła skorzystać z atrakcyjnych pokazów i występów.

Obecnie jesteśmy świadkami drugiego etapu prac nad zintegrowanym planem zarządzania Puszczą Białowieską, który jest wymagany przez UNESCO. Prace nad tym dokumentem kontynuuje Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB), działający na polecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Podczas pikniku leśnego, dr Krzyściak-Kosińska będzie tłumaczyć ideę stojącą za działaniami UNESCO i informować o postępach w pracach nad planem zarządzania, a także omówi różne propozycje strefowania.