Okres wakacyjny i utrudnienia w dostaniu się na wizytę lekarską

Okres wakacyjny i utrudnienia w dostaniu się na wizytę lekarską

Jak wiadomo sezon urlopowy jeszcze w pełni. Także w służbie zdrowia, gdzie na co dzień brakuje personelu. Nie ma się jednak czemu dziwić, lekarze także potrzebują odpoczynku i relaksu. W województwie podlaskim do wczoraj było zamkniętych 44 poradni. To zdecydowanie utrudnia dostanie się do specjalistów, ale wszyscy maja nadzieję, że od września lekarze powrócą do pracy i wizyty w wielu placówkach zostaną wznowione. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, gdzie na ten moment się nie dostaniesz, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Lekarze rodzinni, którzy tymczasowo zamknęli swoje placówki

Listę rozpoczyna prywatny gabinet w Kleszczelach, gdzie przyjmuje lekarz rodzinny. Także w Szepietowie i Zambrowie na ten moment lista dostępnych lekarzy rodzinnych mocno się skurczyła. Warto nadmienić, iż na dzień wczorajszy w Hajnówce nie funkcjonował Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Wszyscy, którzy mieli nadzieję na badania endoskopowe układu pokarmowego właśnie w tym mieście będą musieli poczekać jeszcze parę dni.

Także pozostałe poradnie w województwie w mocno ograniczonym składzie

W wielu miastach jak chociażby Białystok chwilowo nie funkcjonują albo całe jednostki, albo poszczególne oddziały, na których po prostu brakuje personelu. Mowa tu przede wszystkim o oddziałach hepatologii, czy chorób zakaźnych oraz płuc. Sytuacja dotyka zarówno dorosłych, jak i placówki przyjmujące najmłodszych pacjentów. Oczywiście nie jest to powód do paniki –  okres wakacyjny rządzi się własnymi prawami. W perspektywie ewentualnego lockdownu wiele osób myślało, że w czasie wakacji, gdzie jak wiadomo ludzie wyjeżdżają, uda mi się wykonać niezbędne badania czy profilaktycznie odwiedzić lekarza. Niestety w tym momencie zamknięcie 44 placówek powoduje tworzenie się kolejek w innych miejscach. Warto więc poczekać kilka dni ( o ile to możliwe), bo zakończenie wakacji jest już naprawdę bardzo blisko.