Nordic Walking dla Koła Niewidomych

Nordic Walking dla Koła Niewidomych

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważne dla zdrowia, ale i samopoczucia każdego. Członkowie Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce doskonale zdają sobie z tego sprawę, wykazując najróżniejszą aktywność fizyczną. Chodzą więc na długie spacery, uprawiają gimnastykę we własnych domach, podróżują na tandemach. Także Zarząd Koła jest pomysłodawcą wielu inspirujących rozwiązań dla swoich podopiecznych. Mowa tu o zajęciach ruchowych, które niosą za sobą olbrzymie korzyści dla zdrowia.

Coraz większa popularność Nordic Walking

Kilka dni temu odbywały się ogólnodostępne zajęcia fitness. Obecnie trwają zajęcia na basenie, a w sobotę 21 sierpnia nadszedł moment, na jedną z najnowszych i cieszących się dużą popularnością dyscyplinę, jaką bez wątpienia jest nordic walking. Stowarzyszenie już w 2013 roku zakupiło niezbędny sprzęt (kijki). Duża korzyścią tego rozwiązania jest fakt, że można je uprawiać niezależnie od pory roku. Wystarczy właściwe obuwie, zapał oraz dobry strój, który w upał przyniesie swobodę, a w zimowe miesiące nie pozwoli na zmarznięcie. Nordic Walking jest dyscypliną polecaną osobom w każdym wieku. Mogą więc korzystać z niej zarówno dzieciaki, jak i osoby starsze, schorowane, również niewidome.

Wyjątkowy spacer

W sobotni poranek uczestnicy marszu spotkali się w biurze stowarzyszenia skąd wspólnie wyruszyli na obrzeża Hajnówki. Cała trasa wyniosła około 10 kilometrów, a marsz, a raczej wędrówka trwała blisko dwie godziny. Po tym czasie wszyscy w doskonałych humorach dotarli do miejsca, w którym rozpalono ognisko. Było dużo śmiechu, żartów. Pogoda dopisała i humory uczestników również. Poza tradycyjną kiełbaską, wszyscy chętni mogli skosztować potraw regionalnych takich jak bigos czy babka ziemniaczana. Taka forma aktywności nie tylko pokazała, jak miło spędzać czas w dobrym towarzystwie, ale przede wszystkim miała na celu zachęcenie osób do regularnych treningów prozdrowotnych.

Warto nadmienić, że ten na pozór zwykły spacer był zrealizowany w ramach zadania „Jak zdrowo na sportowo”, który jest współfinansowany z budżetu Hajnówki. Swój udział miało tu również Nadleśnictwo Hajnówka, pozwalające na nieodpłatne skorzystanie ze specjalnie wydzielonego miejsca ogniskowego.