Spektakularny Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce

Spektakularny Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce

Hajnówka była miejscem olbrzymiego wydarzenia sportowego, które odbyło się w sobotę – Pucharu Polski Nordic Walking. Organizatorem tego istotnego wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Hajnówce, które po dwuletniej przerwie ponownie postanowiło zorganizować tę imprezę. Start i meta zawodów znajdowały się na placu Nadleśnictwa Hajnówka, a chęć rywalizacji zgłosiło 249 uczestników z różnych stron kraju.

W sobotę tuż przed południem, plac Nadleśnictwa Hajnówka napełnił się zawodnikami z kijkami do nordic walking, gotowymi do startu. W sumie 249 sportowców przygotowywało się do pokonania tras o różnej długości, które prowadziły przez malowniczą Puszczę Białowieską.

Zawodnicy podzielili się na grupy według dystansu, który mieli do przebycia. Pierwsi wystartowali ci, którzy mieli za zadanie pokonać najdłuższy dystans – 21 km. Następnie ruszyli zawodnicy przystępujący do rywalizacji na dystansach 10 i 5 km. Dodatkowo zorganizowano specjalny start dla VIP-ów, którzy zmierzyli się ze symboliczną trasą o długości kilkuset metrów.

Puchar Polski Nordic Walking okazał się dużym sukcesem, przyciągając nie tylko zawodników, ale i wielu kibiców. Na miejscu zorganizowane zostały stoiska promocyjne różnych firm i instytucji, a także punkt edukacyjny oferowany przez Nadleśnictwo Hajnówka. Wszyscy obecni mieli szansę czerpać wiedzę i doświadczenia z tego sportowego święta.