21. Półmaraton Hajnowski zgromadził ponad 200 zawodników z całego kraju

W sobotę, 18 maja, odbyła się kolejna, już 21. edycja Półmaratonu Hajnowskiego. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników – na starcie pojawiło się przeszło 200 biegaczy z różnych stron Polski. Wśród nich triumfował Andrzej Starżyński z Końskowoli, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Niwińska z Błonia.

Początek zawodów miał miejsce w parku miejskim w Hajnówce, gdzie towarzyszyły im tradycyjne ceremonie. Uczestnicy zostali poprowadzeni na linię startu przez mażoretki oraz orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce. Po przebiegnięciu początkowego dystansu, biegacze zostali przetransportowani do miejscowości Białowieża – tam rozpoczęła się główna część rywalizacji prowadząca aż do Hajnówki.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Starżyński, który pokonał dystans półmaratonu, czyli 21 097,5 metrów, w imponującym czasie 01:09:50.36. Tuż za nim uplasowali się Andrzej Leończuk z Białegostoku (01:10:20.33) oraz Grzegorz Markiewicz z Czeremchy (01:18:03.48).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Aleksandra Niwińska, która pokonała trasę w czasie 01:27:38.25. Drugie miejsce przypadło Dominice Kalinowskiej z Białegostoku (01:30:28.43), a trzecie – Annie Zalewskiej ze Strzeszewa (01:37:07.45).

Wśród mieszkańców Hajnówki najlepszy okazał się Adam Bondaruk z czasem 01:30:07.61. Natomiast spośród lokalnych biegaczek najszybsza była Iga Kiełbaszewska, która ukończyła półmaraton w czasie 01:58:54.42.

Pan Łukasz z Chotomowa po raz kolejny skorzystał z uczestnictwa w Półmaratonie Hajnowskim i przyjechał na zawody wraz z 17-osobową ekipą swoich znajomych biegaczy. Wyraził on swoje zadowolenie z organizacji zawodów oraz pięknej, aczkolwiek dość wymagającej pogody.