Aktywny wrzesień w Hajnówce – wracają popularne imprezy sportowe

Aktywny wrzesień w Hajnówce – wracają popularne imprezy sportowe

Stu rowerzystów w Rajdzie im. Bolesława Bierwiaczonka

Wrzesień jest szczególnym miesiącem – powakacyjnym. Wdrażamy się na nowo w „zwykły” czas, co jednak nie oznacza, że musi on być mniej atrakcyjny od urlopowego, pod warunkiem, że oddamy się nie tylko obowiązkom, ale również zadbamy o to, w jaki sposób spędzamy np. wolne weekendy.

Jednym z najlepszych pomysłów na pogodne i zdrowe wejście w jesień jest uczestniczenie w zawodach sportowych, również tych amatorskich, które nie wymagają dużej kondycji – bardziej chęci.

W takiej roli doskonale sprawdzają się np. biegi, mecze piłki nożnej, ale również jazda na rowerze. Tereny wokół Hajnówki sprzyjają w sposób szczególny rajdom rowerowym. Jedną z najpopularniejszych imprez w tej kategorii jest Rajd im. Bolesława Bierwiaczonka. W tym roku to sportowe wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja.

W rajdzie udział wzięła setka rowerzystów – w różnym wieku. Impreza odbyła się po dwuletniej przerwie.

Sport, historia i integracja społeczna

Impreza organizowana przez Urząd Miasta w Hajnówce i Miejską Bibliotekę Publiczną ma kilka celów, które doskonale się łączą i tworzą szczególny klimat tego spotkania na świeżym powietrzu.

Pierwszy to popularyzowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcenie do jazdy na rowerze, która jest jedną z najlepszych form aktywności, niezależnie od wieku. Jeździć można w różnym tempie i cieszyć się świetnie spędzanym wolnym czasem.

Drugi to promowanie wiedzy historycznej na temat osób, które w sposób szczególny wpisały się w życie miasta. Tą osobą w przypadku wrześniowego rajdu organizowanego w Hajnówce jest plutonowy Bolesław Bierwiaczonek, który wsławił się bohaterską obroną miasta po wejściu do niego Armii Czerwonej, 17 września 1939 r.

Rajd ma także na celu integrację społeczną osób w różnym wieku. To doskonała okazja do tego, żeby bawić się świetnie i zdrowo w towarzystwie osób, które podzielają zapał do jazdy na rowerze i nie jest im obca historia rodzinnego miasta.