Wszystkie informacje dotyczące Półmaratonu Hajnowskiego

Wszystkie informacje dotyczące Półmaratonu Hajnowskiego

Oficjalny start kolejnej edycji Półmaratonu Hajnowskiego zaplanowany jest na sobotę, 18 maja, o godzinie 12:00, z malowniczej lokalizacji – Białowieży. Przypominamy, że Biuro Zawodów zostanie otwarte już w piątek, 17 maja, od godziny 15:00. Miejsce rejestracji to Amfiteatr Parku Miejskiego w Hajnówce. Uczestnicy pamiętajcie o zabraniu ze sobą dowodu osobistego – stanowi on konieczność podczas procesu rejestracji.

Na dzień zawodów, tj. 18 maja, parkingi zostaną udostępnione dla uczestników wzdłuż ulicy Parkowej oraz przy Urzędzie Miasta Hajnówka znajdującym się przy ulicy Zina 1. Dodatkowo, pakiet startowy zawodników będzie dostępny do odbioru w dniu biegu między godziną 8:00 a 9:30.

Organizatorzy wydarzenia zastrzegają, że zgłoszeń na zawody nie będą przyjmowane ani dzień wcześniej, ani w samym dniu biegu. „Pakiety startowe oraz ubezpieczenie przygotowujemy tylko zawodnikom z listy startowej”, jak informują organizatorzy.

Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. Następnie, zawodnicy zostaną poprowadzeni na start honorowy. O godzinie 10:30, uczestnicy biegu przebiegną 200 metrów do autobusów, które następnie przewiozą ich do miejsca oficjalnego startu – okolic Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieży.

Zgodnie z informacjami organizatorów, każdy kilometr trasy będzie odpowiednio oznakowany, co pozwoli zawodnikom na bieżąco kontrolować swój czas wykonania. Ponadto, bieg będzie prowadzony przez pilota. Bezpieczeństwo biegaczy jest priorytetem dla organizatorów – droga pomiędzy Hajnówką a Białowieżą, którą pokonać muszą uczestnicy, jest jedynym traktem łączącym te dwa miejsca, więc nie można jej zamknąć. Ruch pojazdów zostanie jednak ograniczony i regularnie kontrolowany przez policję na motocyklach.