Nowe siłownie „pod chmurką” w Hajnówce

Nowe siłownie „pod chmurką” w Hajnówce

Przestrzeń bardziej dostępna dla wszystkich

Kolejne projekty, które uzyskały aprobatę mieszkańców Hajnówki w ramach Budżetu Obywatelskiego, zostały właśnie zrealizowane.

Pod koniec lipca br. w mieście uruchomiono dwie nowe, szczególne przestrzenie, dzięki którym możliwe jest wypracowywanie lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, nie tylko przez osoby w pełni sprawne, ale również zmagające się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Takie było założenie twórców projektów i tak też zostały one wykonane, aby ta główna idea przyświecająca pomysłodawcom została zrealizowana.

Są to projekty znane jako „Integracja poprzez sport i wypoczynek osób z niepełnosprawnościami, młodzieży, osób starszych” oraz „Strefa relaksu na Osiedlu Leśna”.

Pierwsza przestrzeń, świetnie zagospodarowana dzięki umieszczeniu na jej terenie nowoczesnych przyrządów, dzięki którym można budować swoją kondycję zdrowotną, znajduje się niedaleko Środowiskowego Domu Samopomocy, przy ulicy Warszawskiej.

Druga – przy ulicy Wrzosowej. Oba miejsca cieszą się już teraz dużym zainteresowaniem użytkowników w różnym wieku.

Aktywność i integracja

Siłownia „pod chmurką” przy ul. Warszawskiej wyposażona została w różne urządzenia, z których mogą korzystać zarówno osoby pełnosprawne, jak i niepełnosprawne. Nie bez powodu zlokalizowano ją w bliskim sąsiedztwie ŚDS.

Można tu korzystać np. z tzw. motyla, czyli urządzenia integracyjnego, skonstruowanego z myślą o wszystkich użytkownikach, a więc również osobach zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami, twister, wahadło czy też rower fitness.

Program był możliwy do zrealizowania dzięki kwocie 25 tys. zł, przyznanych w ramach Hajnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przy ulicy Wrzosowej można korzystać z popularnego orbitreka, prasy nożnej, wahadła, biegacza i ławeczki i innych urządzeń.

Osoby, które do tej pory nie korzystały z podobnych obiektów, znajdą także podstawowe informacje na temat obsługi urządzeń – są one umieszczone na specjalnych tablicach.

O czym należy pamiętać, żeby sport był naprawdę korzystny dla naszego zdrowia dowiesz się z publikacji portalu Dylemat.pl.