Jubileuszowy Półmaraton Hajnowski

Jubileuszowy Półmaraton Hajnowski

XX edycja imprezy już w maju

Już – chociaż powinniśmy napisać – wreszcie! Z powodu utrudnień związanych ze stanem epidemii, nie mogło wcześniej dojść do tego szczególnego wydarzenia, którym jest niewątpliwie „okrągła”, dwudziesta edycja jednej z najpopularniejszych masowych imprez sportowych, nie tylko w Hajnówce, ale również na całym Podlasiu, czyli Półmaratonu Hajnowskiego.

W tym roku wszyscy zainteresowani udziałem w tym pięknej sportowej imprezie będą mogli sprawdzić swoją kondycję po trudnym okresie dwóch lat, kiedy zachować wysoki poziom sportowy nie było łatwo.

Półmaraton Hajnowski od lat cieszy się bardzo dużą popularnością biegaczy z całej Polski. Dlaczego? Nietrudno się domyślić. Atrakcyjny jest nie tylko sam bieg, dobra organizacja, ale również trasy, którymi wiedzie, pośród wyjątkowej Puszczy Białowieskiej.

Dziś można już ogłosić, że XX Półmaraton Hajnowski odbędzie się 21 maja 2022 r. Honorowy Patronat nad imprezą przyjął Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Nie pozostaje nic innego jak zadbać o kondycję – mamy na to jeszcze trochę czasu. Zapisy już trwają – podobnie jak w przypadku wielu imprez biegowych – najwygodniej dokonać zgłoszenia za pośrednictwem Internetu, a dokładniej strony: MaratonyPolskie.pl.

Nowa trasa – te same emocje

W tym roku trasę półmaratonu wytyczono na nowo. Niezależnie od tej zmiany, organizatorzy zapewniają, że biegaczom nie zabraknie miłych dla oka wrażeń. Trasa będzie wiodła m.in. przez znajdujące się w puszczy wsie.

Bieg właściwy rozpocznie się dokładnie w południe – o godzinie 12:00, w pobliżu Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Impreza rozpocznie się jednak już półtora godziny wcześniej – w Amfiteatrze Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się uroczyste powitanie uczestników wydarzenia oraz start honorowy, po którym biegacze zostaną przewiezieni autokarami na miejsce startu właściwego.

Trasa będzie wiodła z Hajnówki do Białowieży, w związku z tym ruch na drodze będzie ograniczony i zabezpieczany przez służby.

Na trasie będą się znajdowały karetki pogotowia, pomoc będą świadczyć także wolontariusze. Podobnie jak w przypadku innych długich biegów – co kilka kilometrów zlokalizowane zostaną punkty z wodą i pożywieniem. Bezpośrednio po biegu organizatorzy zapewniają dostęp do pryszniców w Parku Wodnym.

Biegacze będą rywalizować w kilku kategoriach – oprócz głównej (open) również wiekowej i drużynowej.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się po godzinie 15:00. Po części oficjalnej i sportowej Półmaratonu Hajnowskiego odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników oraz zainteresowanych osób towarzyszących.

Więcej informacji o imprezie i regulamin – na stronie Ośrodka Rekreacji i Sportu w Hajnówce.