Jubileusz Studia Piosenki Estradowej w Hajnówce

Jubileusz Studia Piosenki Estradowej w Hajnówce

Ważne wydarzenie w artystycznym kalendarzu miasta

W tym roku Hajnowski Dom Kultury obchodzi ważną rocznicę – mija właśnie piętnaście lat od założenia Studia Piosenki Estradowej, które ubogaca krajobraz muzyczny miasta dzięki możliwościom, jakie daje mu działalność w strukturach najważniejszej hajnowskiej placówki kulturalnej.

Uroczyste obchody piętnastolecia Studia Piosenki Estradowej odbędą się 30 kwietnia 2022 r. – i jak można się tego było spodziewać – będą to obchody huczne i radosne, ponieważ taka jest muzyka, która łączy i… jak mówi popularne przysłowie – „łagodzi obyczaje”.

Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek jubileusz czy inną uroczystość bez „udziału” muzyki, niezależnie od tego, czy jest to impreza prywatna, czy publiczna. Nie inaczej też będzie ostatniego dnia kwietnia w Hajnowskim Domu Kultury, który zaprasza wszystkich zainteresowanych na muzyczny wieczór z piosenką estradową.

Na scenie wystąpią wychowankowie Studia Piosenki Estradowej – i ci obecni, i ci, którzy pierwsze kroki na estradzie stawiali właśnie w Hajnówce – dzięki aktywnej działalności Studia.

Muzycznie i tanecznie

Na wyjątkowy wieczór przygotowano równie wyjątkowy repertuar. Na scenie królować będą przeboje i ciekawa choreografia. Będzie muzycznie i tanecznie.

W programie koncertu nie może zabraknąć utworów polskich, ale również białoruskich oraz ukraińskich. Ciekawą propozycją będzie także przedstawienie utworów autorskich.

Solistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny.

Patronat medialny nad uroczystym jubileuszem piętnastolecia działalność sekcji muzyczno-estradowej Hajnowskiego Domu Kultury przyjęły regionalne media.

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie są proszone o wcześniejsze zgłoszenie się do Hajnowskiego Domu Kultury celem odebrania bezpłatnych wejściówek.

Więcej informacji o wydarzeniu – na stronie internetowej HDK.