Noworoczny Bieg Tura – kolejna edycja za nami

Noworoczny Bieg Tura – kolejna edycja za nami

Noworoczny Bieg Tura mający miejsce w Bielsku Podlaskim to już niemal tradycja. Dzięki tej sportowej imprezie każdy zainteresowany (zarówno mieszkaniec, jak i turysta) może sprawdzić swoje siły w biegach na dwóch dystansach. Pod koniec sierpnia odbyła się szósta edycja imprezy, która zgromadziła nie tylko wielu zawodników, ale również obserwatorów. Wyniki były jeszcze lepsze niż rok temu. Organizatorzy przyłożyli się do całego wydarzenia, co zgodnie podkreślają wszyscy zawodnicy.

Bieg Tura na dystansie 5 i 10 km

Wspomniany bieg propaguje zdrowy styl życia. Przyjeżdżają tu osoby z całego województwa, stawiające na zdrowie i dobrą kondycje fizyczną. Wielu ludzi próbuje swoich sił na dystansach, które do tej pory wydawały się nieosiągalne. Poza amatorami na trasie można spotkać także wytrawnych biegaczy, dla których tego rodzaju imprezy są przygotowaniem do ważniejszych wydarzeń i międzynarodowych rywalizacji. Należy przyznać, że Bieg Tura odznacza się doskonała organizacją. Na trasie, co kilkaset metrów znajduje się „obsługa”, która wskazuje drogę. To bardzo pomocne zwłaszcza dla osób przyjeżdżających z innych regionów Polski. Jak podkreślają zawodnicy, samo przygotowanie trasy również stoi na bardzo wysokim poziomie.

Oficjalne wręczenie nagród

Po zakończonych biegach głównych i towarzyszących przyszedł czas na oficjalne rozdanie nagród, które odbyło się w Sali Widowiskowej Bielskiego Domu Kultury. Poza główną klasyfikacją nagrody otrzymali także najszybsi bielszczanie – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Całość wydarzenia poprzedził występ grupy gimnastycznej z Bielska Podlaskiego oraz zespołu FART działającego przy lokalnym Domu Kultury. Atrakcji nie brakowało, uczestnicy podobnie jak i widzowie byli zadowoleni. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że siódma edycja odbędzie się na koniec przyszłych wakacji.