Szósta edycja pleneru malarskiego – Czeremcha 2021

Szósta edycja pleneru malarskiego – Czeremcha 2021

Wspaniałe wydarzenie dedykowane artystom z całej Polski. Szósta edycja festiwalu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wśród uczestników wzięło udział siedem osób, z których dwie są mieszkańcami Hajnówki. Tematem, jak sama nazwa wskazuje jest Czeremcha. Wydarzenie o nieco romantycznym charakterze jest okazją do przedstawienia wspaniałej przyrody okalającej mieszkańców. Prace powstałe podczas tego wydarzenia zachwyciły wszystkich.

Artyści z Hajnówki

Jak zostało już wspomniane powyżej, w tegorocznej edycji wzięło udział dwoje artystów z Hajnówki. Stworzyli oni szereg pięknych prac różnymi stylami malarskimi. Dużą ciekawość wzbudziły pomysły Daniela Gromackiego, który zaprezentował niesamowite pejzaże namalowane przy pomocy farb i szpachelki. Ta technika daje wiele możliwości, a poprzez nakładanie szpachelką poszczególnych warstw kolorów tworzy przestrzenne prace o dużej dynamice. Dodatkowo w plenerze malarskim wzięła udział również Marta Świtalska – Świć tworząca swoje dzieła w klasycznej akwareli.

Takie wydarzenia pozwalają na zaprezentowanie swoich umiejętności przez artystów z różnych regionów Polski. Wielu z nich, jak się okazuje ma swoje korzenie właśnie w powiecie hajnowskim bądź na całym Podlasiu. Styczność z szeroko rozumianą sztuką, prezentowaną na wiele różnych sposobów zachęca także ludzi do brania udziału w takich wydarzeniach. To fantastyczna przygoda, a także doskonała reklama regionu. Co więcej artystom nie przeszkadzała niesprzyjająca aura. Skupili się na swoich dziełach i prawie każdy z nich podczas pleneru wykonał około 10 różnorodnych prac.