Wywrócenie wojskowego pojazdu podczas patrolu granicznego – żubr na drodze spowodował wypadek

Wywrócenie wojskowego pojazdu podczas patrolu granicznego – żubr na drodze spowodował wypadek

Miał miejsce incydent z udziałem żołnierzy, którzy byli w trakcie dojazdu do grupy migrantów usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Wyjście żubra na jezdnię spowodowało nagłe hamowanie i przewrócenie pojazdu. Na szczęście, zarówno wojskowym jak i zwierzęciu nic poważnego się nie stało. Po krótkim pobycie w szpitalu, żołnierze zostali już wypisani.

Informacje o tym zdarzeniu rozpowszechniły się na początku weekendu poprzez media społecznościowe. Major Magdalena Kościńska, reprezentująca Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie, potwierdziła te doniesienia podczas rozmowy z TVN24. Szczegółowo opisała przebieg zdarzenia, które miało charakter drogowy.

Według relacji major Kościńskiej, trzech wojskowych otrzymało zgłoszenie o grupie migrantów próbujących przekroczyć granicę podczas rutynowego patrolu. Wybrali się oni na wskazane miejsce, aby udzielić wsparcia innemu patrolowi, który już tam się znajdował. Niespodziewanie, na ich drodze pojawił się żubr, co zmusiło ich do nagłego zahamowania i w konsekwencji przewrócenie pojazdu.

Major Kościńska uspokoiła, informując, że żołnierze nie odnieśli poważnych obrażeń. Zostali oni przetransportowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Hajnówce, a po krótkim pobycie opuścili placówkę zdrowia. Dodatkowo podkreśliła, że zwierzę nie ucierpiało w wyniku tego incydentu – żubr spokojnie odszedł z miejsca zdarzenia.