Funkcjonariusz na urlopie uratował życie starszemu mężczyźnie

Funkcjonariusz na urlopie uratował życie starszemu mężczyźnie

Zapotrzebowanie na pomoc policji nie zna czasu wolnego, a funkcjonariusze często poświęcają swój prywatny czas na niesienie pomocy. Właśnie taką sytuację mieliśmy okazję obserwować w Hajnówce, gdzie jeden z funkcjonariuszy – Adam Stanisławowski, podczas urlopu natrafił na nieprzytomnego 68-letniego mężczyznę, leżącego przy drodze. Bez zastanowienia rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy i powiadomił służby ratunkowe.

To zdarzenie miało miejsce ostatniej niedzieli, kiedy to upalne warunki atmosferyczne utrzymywały się już od kilku dni. Znajdujący się w wolnym czasie st. sierż. Adam Stanisławowski podróżował samochodem po okolicach Hajnówki. Na jednym z ubocznych szlaków natknął się na niecodzienny widok – leżącego mężczyznę.

Bez wahania, policjant zatrzymał swój pojazd i ruszył na pomoc nieprzytomnemu. Chociaż człowiek ten oddychał, miał także ślady krwi na twarzy oraz otarcia na dłoniach – odkryła mł.asp.Paulina Pawluczuk-Kośko. Wtedy to właśnie Stanisławowski podjął decyzję o udzieleniu pierwszej pomocy. Po pewnym czasie, 68-latek odzyskał świadomość, ale komunikacja z nim była utrudniona. Policjant zdecydował więc o wezwaniu pogotowia.