Opóźnienie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dwóch szkołach Hajnówki z powodu remontów

Opóźnienie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dwóch szkołach Hajnówki z powodu remontów

Prowadzone remonty w dwóch placówkach edukacyjnych w Hajnówce, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcące nr 1, spowodują opóźnienie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Pomimo obaw rodziców o wprowadzenie nauki zdalnej, dyrektorzy tych instytucji postanowili skorzystać z godzin dyrektorskich, dzięki czemu zajęcia rozpoczną się dopiero w połowie września.

Jednocześnie Burmistrz Hajnówki, Jerzy Sirak, podkreślił nieuniknioność opóźnienia, które jest konsekwencją realizacji znaczących prac remontowych, zwłaszcza w przypadku Szkoły Podstawowej nr 3. Zdawał sobie sprawę z potencjalnych problemów, które mogą wiązać się z takim projektem inwestycyjnym i stwierdził, że przesunięcie daty rozpoczęcia zajęć szkolnych jest całkowicie zgodne z prawem.

Przepisy dają możliwość zarządzenia tzw. dni dyrektorskich, czyli dodatkowych dni wolnych od nauki szkolnej. W przypadku szkół podstawowych ich liczba wynosi osiem i cała ta pula zostanie wykorzystana przez Szkołę Podstawową nr 3 im. dr. Kazimierza Ptaszyńskiego. Burmistrz Jerzy Sirak gwarantuje jednak, że nie zostanie wprowadzona nauka zdalna pomimo opóźnienia rozpoczęcia roku szkolnego.