St. sierż. Adam Stanisławowski – Policjant z pasją nie tylko w czasie służby

St. sierż. Adam Stanisławowski – Policjant z pasją nie tylko w czasie służby

Ciekawe wydarzenie miało miejsce w niedzielę, kiedy to upalne dni sprawiały, że większość ludzi szukała schronienia w cieniu. Wówczas to, st. sierż. Adam Stanisławowski, który aktualnie miał dzień wolny od służby, podróżował swoim samochodem po okolicach Hajnówki. Na jednym z mniej uczęszczanych tras natknął się na niecodzienną scenę – znalezienie leżącego mężczyzny.

Nie zważając na sytuację, doświadczony policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i podszedł do nieznajomego. Wygląd mężczyzny był niepokojący – był nieprzytomny, choć jego oddech był odczuwalny. Jak informuje mł.asp.Paulina Pawluczuk-Kośko, posiadał on również ślady krwi na twarzy oraz obdarte dłonie. Pomimo tego, że był na urlopie, Stanisławowski natychmiast udzielił pierwszej pomocy i zdołał przywrócić go do świadomości. Mimo iż 68-latek był przytomny, kontakt z nim był utrudniony, a więc doświadczony policjant bez wahania wezwał karetkę pogotowia.

Działania St. sierż. Adama Stanisławskiego sprawiły, że potrzebujący pomocy mężczyzna został dostarczony do szpitala na czas. To nie jest jednak pierwszy akt heroizmu tego policjanta podczas wolnego czasu – wcześniej także potrafił udaremnić jazdę nietrzeźwego kierowcy na drogach naszego miasta.