Tragiczny wypadek na Podlasiu: potrącony żubr nie przeżył

Tragiczny wypadek na Podlasiu: potrącony żubr nie przeżył

W minioną noc na terenie gminy Narew, położonej w powiecie hajnowskim, miało miejsce wyjątkowo smutne wydarzenie. W miejscowości o nazwie Chrabostówka doszło do tragicznego wypadku z udziałem żubra, który niespodziewanie wkroczył na szosę. Pomimo że kierującemu skodą nie stało się krzywda, to niestety ranny zwierzak nie przeżył.

Zaistniałe zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę. Kierujący skodą poruszał się drogą wojewódzką numer 685, gdy nagle na jezdni pojawił się żubr. Mimo że kierowca odniósł jedynie uszczerbek materialny, to nieco inaczej rzecz miała się z potrąconym zwierzęciem. Ranny żubr musiał zostać uśmiercony, co było koniecznością ze względu na jego stan.

Informację o zaistniałym zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny drugiej nad ranem. Incydent odbył się w miejscowości Chrabostówka, przy drodze wojewódzkiej 685 – mówi Tomasz Krupa, rzecznik prasowy policji podlaskiej. W wyniku wypadku kierujący skodą potrącił żubra, który niespodziewanie weszło na jezdnię. Zmuszeni byliśmy do podjęcia smutnej decyzji o uśmierceniu zwierzęcia przez doświadczonego myśliwego – dodaje.