Podlaski Nerd Fest: Fantastyczne doświadczenia dla entuzjastów gier i fantasy w Białymstoku

Podlaski Nerd Fest: Fantastyczne doświadczenia dla entuzjastów gier i fantasy w Białymstoku

Podczas ostatniego dnia Podlaskiego Nerd Fest, który odbył się 10 grudnia, uczestnicy mogli cieszyć się niezwykłymi atrakcjami. Wśród nich znalazł się kiermasz gier, strefy dedykowane robotyce, gry komputerowe oraz konstrukcjom z klocków Lego. W programie znalazło się również miejsce na sesje RPG i LARP, dyskusje na temat anime oraz warsztaty z rysowania mangi.

Inicjatorem tego wydarzenia byli marszałek Artur Kosicki, Fundacja Grający Białystok pod przewodnictwem Johnny’ego oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego z siedzibą w Białymstoku.

Szereg wydarzeń jak spotkania autorskie z twórcami literatury, głównie fantasy i science-fiction, oraz wydawcami i promotorami gier RPG, karcianych i planszowych miały miejsce od 8 grudnia. Odbywały się one w budynku Książnicy przy ulicy Skłodowskiej. W ofercie były też warsztaty LOGO, literackie i malarskie, wystawy oraz różne spektakle i inne zajęcia, które były częścią programu Podlaskiego Nerd Fest.

Cała przestrzeń Książnicy Podlaskiej została podzielona na różne strefy, takie jak orientalna, chilloutowa, gamingowa, LEGO, gier bitewnych, gier RPG, robotyczna, figurkowa, greenroom i kiermasz gier. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii.