Hajnówka to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć. Mieszkańcy przekonali się o tym w Wigilię!

Hajnówka to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć. Mieszkańcy przekonali się o tym w Wigilię!

24 grudnia 2022 roku, na jednej z głównych ulic Hajnówki doszło do nietypowego zdarzenia. oto na przejściu dla pieszych pojawił się okazały żubr. Zwierzę spokojnie spoglądało na otoczenie, dopiero radiowóz policyjny nieco je przestraszył. Żubr odszedł spokojnie w swoją stronę.

Hajnówka może się poszczycić wieloma zaletami, jednak o możliwości spotkania z żubrem w środku miasta, nie informują nawet najnowsze przewodniki. Jednak wkrótce może się to zmienić. W wigilijne popołudnie, niedaleko cerkwi świętego wielkiego męczennika Dymitra pojawiło się zwierzę. Był to dorosły żubr.

Zwierzę stało spokojnie w niedalekiej odległości od pasów, obserwując okolicę. Nieliczni przechodnie, którzy odważyli się podejść bliżej, robili zdjęcia i kręcili pamiątkowe filmy. Żubr ruszył dopiero wtedy, gdy w niewielkiej odległości od niego, przejechał radiowóz policyjny z włączonymi niebieskimi “kogutami”.

Żubr wtedy dopiero odwrócił się i poszedł w kierunku lasu. To pierwszy od wielu lat przypadek pojawienia się zwierzęcia w centrum Hajnówki.