Bezpłatna mammografia w Hajnówce

Bezpłatna mammografia w Hajnówce

Zgłoś się na bezpłatne badanie

Już jutro w Hajnówce można będzie skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, oferowanego w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Obecnie realizowany jest etap podstawowy tego projektu.

Bezpłatne badanie mammograficzne oferowane jest kobietom, które spełniają warunki programowe, w całej Polsce. Wykonanie badań na tak szeroką skalę jest możliwe między innymi dzięki mobilności, zapewnianej przez tzw. mammobusy, w których znajduje się profesjonalny sprzęt do przeprowadzenia mammografii.

Jeśli chcemy skorzystać z darmowego badania, możemy to uczynić już jutro, od godziny 9:00. Mammobus będzie stacjonował w Hajnówce przez kilka godzin, dlatego każda zainteresowana kobieta skorzysta z tej prostej, ale bardzo skutecznej procedury medycznej.

Można to będzie zrobić do godziny 17:00.

Kto może przystąpić do badania?

Program obecnie realizowany adresowany jest do pań w wieku od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu dziewięciu lat. Rocznikowo: od roku 1972 – do roku 1953.

Wcześniej należy się zarejestrować. Mammobus będzie zaparkowany przed Urzędem Miasta w Hajnówce.

Kobiety, które zgłoszą się do badania zostaną poproszone o wypełnienie ankiety na temat stanu zdrowia, dzięki której możliwe będzie wnikliwe postawienie diagnozy, co wiąże się z dokonaniem szczegółowej i pełniej analizy wyniku badania.

Mammografia jest jednym z najefektywniejszych badań medycznych, które pozwalają wykryć potencjalnie niebezpieczne zmiany w piersiach na wczesnym etapie, nawet wtedy, gdy nie są jeszcze w ogóle wyczuwalne.

Dzięki temu możliwe jest szybkie podjęcie interwencji medycznej i tym samym uratowanie zdrowia oraz życia.