Już jutro – spektakl w Hajnowskim Domu Kultury

Już jutro – spektakl w Hajnowskim Domu Kultury

„Dziennik Małgorzaty” – piosenki Agnieszki Osieckiej

Już jutro, 6 marca 2022 r., w Hajnowskim Domu Kultury odbędzie się spektakl „Dziennik Małgorzaty”, oparty na bogatej twórczości wybitnej poetki i autorki tekstów, Agnieszki Osieckiej, która w sposób szczególny potrafiła wyrazić różne emocje towarzyszące m.in. kobietom.

Nie bez powodu przedstawienie nosi taki, a nie inny tytuł. Wszyscy doskonale znamy słynną Małgośkę z piosenki wykonywanej przez Marylę Rodowicz. Repertuar, który stworzono z myślą o piosenkach Osieckiej, oczywiście łączy się ze zbliżającym się Dniem Kobiet.

Rok 2022 jest też szczególnym, z uwagi na samą wybitną autorkę. Trudno w to uwierzyć, ale właśnie w tym roku mija już dwudziesta piąta rocznica odejścia Agnieszki Osieckiej.

Na spektakl zapraszają: Hajnowski Dom Kultury i Studio Piosenki Estradowej. Początek wydarzenia – o godzinie 17:00.

Opowieść o każdej kobiecie?

Muzyczna opowieść zawarta w „Dzienniku Małgorzaty” to budowana na utworach Agnieszki Osieckiej fabuła, której bohaterką jest kobieta w dojrzałym wieku, która znajduje się w szczególnym momencie swojego życia, przeżywa pewną stratę, dlatego udaje się do terapeuty, który zaleca jej jako najlepszy lek – pisanie pamiętnika, w którym zawrze niekoniecznie konkretne wydarzenia, ale opis przemyśleń, wspomnień i uczuć, by oczyścić swoją duchową aurę.

Tytułowa Małgośka rozlicza się ze swoim życiem, rozpoczynając od czasów dzieciństwa i tego wszystkiego, co jej w tym czasie towarzyszyło.

Kobieta przypomina sobie siebie sprzed lat, przychodzą do niej wspomnienia o tym, w jaki sposób reagowała na różne wydarzenia, które ją spotkały, jakie postawy przyjmowała, jakie były jej wybory i zachowania. Podróż w czasy dzieciństwa, a później młodości, pozwala jej na nowo zaakceptować i zrozumieć samą siebie.

W „Dzienniku Małgorzaty” nie może zabraknąć specyficznego i charakterystycznego dla tekstów Osieckiej dystansu, tworzonego przez subtelne połączenie humoru z refleksją i sentymentem.

Wielbiciele twórczości Agnieszki Osieckiej w jutrzejszym spektaklu usłyszą takie przeboje oparte na jej tekstach jak: „Małgośka”, „Śliczna higieniczna”, „Damą być” i „Niech żyje bal”.