Zagadka śmierci młodego mężczyzny w Białowieskim Parku Narodowym

Zagadka śmierci młodego mężczyzny w Białowieskim Parku Narodowym

W rezerwacie Białowieskiego Parku Narodowego doszło do zaskakującego odkrycia – znaleziono ciało młodego mężczyzny. Prawdopodobnie jest to nielegalny imigrant z Syrii, który był poszukiwany od kilku dni. Jednakże formalna identyfikacja oraz ustalenie przyczyn zgonu nadal pozostają przedmiotem trwającego śledztwa.

Informacje o znalezieniu zwłok przekazała policja podlaska, której prasowy zespół poinformował, że to pracownik Białowieskiego Parku Narodowego odkrył ciało przed godziną 8 w sobotę rano. Agnieszka Skwierczyńska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, potwierdziła, że na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności mające na celu ustalenie tożsamości zmarłego oraz okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Podczas gdy oficjalne śledztwo jeszcze trwa, aktywiści zajmujący się pracą humanitarną na granicy z Białorusią wyrażali wcześniej swoje przypuszczenia w mediach społecznościowych. Według nich, znalezione zwłoki mogą należeć do 23-letniego Syryjczyka, którego poszukiwali w pobliżu granicy.