Ścieżka rowerowa z Białowieży do Hajnówki – weź udział w konsultacjach

Ścieżka rowerowa z Białowieży do Hajnówki – weź udział w konsultacjach

Nowa i ważna inicjatywa

Ścieżki rowerowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno tych osób, które korzystają z nich często, czyli mieszkańców różnych miejscowości, jak i turystów, szczególnie w regionach atrakcyjnych pod względem przyrodniczym.

Takim, bez wątpienia, jest Puszcza Białowieska, sama Białowieża, jak i Hajnówka. Ścieżka rowerowa łącząca te miejscowości, które są jednymi z głównych punktów na turystycznych szlakach Podlasia już niedługo będzie cieszyć fanów dwóch kółek i pięknych krajobrazów.

Na razie nie zostały jeszcze podjęte wiążące i ostateczne decyzje dotyczące jej przebiegu, infrastruktury i innych kwestii organizacyjnych. Jest to więc odpowiedni czas na to, żeby zaprosić do konsultacji wszystkie podmioty, które mogą, z różnych powodów, być zainteresowane przyszłą trasą rowerową, jej kształtem i charakterem.

Konsultacje są niezbędne do tego, żeby zapoznać się z różnymi opiniami, a także pomysłami, które mogą wpłynąć na całokształt inwestycji. Wypracowanie wspólnego planu pozwoli przeprowadzić projekt szybciej i efektywniej, z fazy teoretycznej do praktycznej, dlatego warto wziąć w nich udział.

Jak będą wyglądać konsultacje w sprawie lokalnej ścieżki rowerowej?

Zaplanowano dwa spotkania, które odbędą się w formule warsztatowej. Wszyscy uczestnicy konsultacji będą mieli możliwość zapoznać się z wszelkimi propozycjami dotyczącymi przebiegu ścieżki i kwestii technicznych, które są obecnie brane pod uwagę.

Dzięki zgłaszanym opiniom, sugestiom oraz uwagom, możliwie będzie wypracowanie kompleksowego planu. Uczestnicy będą mogli również brać udział w dyskusji i zadawać pytania.

W warsztatach udział wezmą samorządowcy, przyrodnicy, biznesmeni, mieszkańcy Hajnówki, Białowieży i okolic, przedstawiciele organizacji turystycznych oraz wszystkie osoby bezpośrednio zainteresowane projektowaną ścieżką rowerową łączącą Białowieżę z Hajnówką.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 2 kwietnia 2022 r., w Hajnowskim Domu Kultury, drugie – na 5 kwietnia 2022 r., w Nieznanym Borze (Enklawa Białowieska).