Niedzielny Piknik Rodzinny w Hajnówce: wspólne świętowanie pod egidą Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Niedzielny Piknik Rodzinny w Hajnówce: wspólne świętowanie pod egidą Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

W ciepłe popołudnie ostatniej niedzieli zlokalizowany w centralnym punkcie Hajnówki, park miejski, tętnił życiem. Do gry włączyła się Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, która po raz kolejny zorganizowała tam Piknik Rodzinny. Zwyczaj ten jest żywy już od wielu lat i co roku, w pierwszym tygodniu czerwca, przyciąga tłumy mieszkańców miasta. Program imprezy jest bardzo różnorodny, zawiera zarówno występy na żywo, jak i strefy zabaw dla całych rodzin, a także niezwykle popularną loterię fantową.

Jak zawsze, sercem pikniku były występy artystyczne na scenie amfiteatru miejskiego. Swoje zdolności i umiejętności zaprezentowało wielu lokalnych twórców. Wśród nich brylowały takie gwiazdy jak:

  • Zespoły i soliści z Hajnowskiego Domu Kultury,
  • Chór Leśników Polskich,
  • Duet Gitarowy Zbigniew Budzyński – Jarosław Kowalski, którzy wystąpili razem z piosenkarką Iloną Wachowicz,
  • Zespoły taneczne,
  • Schola „Perełki Maryi”.

W przerwie między koncertami, zarówno dorosłych jak i dzieci, przyciągały liczne stoiska z atrakcjami, które otaczały amfiteatr. Szczególne emocje wywoływała loteria fantowa – wielka okazja dla uczestników do zdobycia różnorodnych upominków i gadżetów. Na szczęśliwców czekały też nagrody główne, takie jak telewizor czy rower.