Złote gody: uroczystość wręczenia medali dla par, które świętują 45 lat pożycia małżeńskiego w Hajnówce

Złote gody: uroczystość wręczenia medali dla par, które świętują 45 lat pożycia małżeńskiego w Hajnówce

W Hajnowskim Domu Kultury, dnia 25 lutego, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ceremonia wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane tym parom, które zdecydowały się na zawarcie związku małżeńskiego w roku 1973, co oznacza, że obchodzą one swoje złote gody.

Medale jako symbol wdzięczności i uhonorowania wieloletniego wspólnego życia, wręczył parom burmistrz miasta Hajnówka, Jerzy Sirak. Towarzyszyli mu zastępca burmistrza Ireneusz Kiendyś oraz Paulina Chaniło, pełniąca funkcję zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Wszyscy jubilaci mogli cieszyć się nie tylko medalem, ale także listem gratulacyjnym, bukietem kwiatów oraz obrazem od Zbigniewa Budzyńskiego, który jest cenionym artystą.

Ceremonię uświetniła muzyczna oprawa w postaci koncertu wykonanego przez młode talenty ze Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. Pod czujnym okiem Marty Gredel-Iwaniuk dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności. Spotkanie zakończyło się symbolicznym toastem szklaneczką szampana i wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia, które na zawsze utrwali te wyjątkowe chwile.