Ekstremalna Droga Krzyżowa: Ponad 100 tysięcy uczestników w Polsce, w tym także mieszkańcy Hajnówki

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Ponad 100 tysięcy uczestników w Polsce, w tym także mieszkańcy Hajnówki

Każdego roku, podczas obchodów Wielkiego Postu, na terenie całej Polski ma miejsce niezwykłe wydarzenie o nazwie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to okazja dla ponad stu tysięcy wiernych z całego kraju do wspólnego przeżywania duchowych doświadczeń na ponad tysiącu trasach. Miasto Hajnówka będzie już po raz czwarty uczestniczyć w tej imprezie jako część ogólnopolskiego ruchu.

Inauguracja tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Hajnówce będzie miała miejsce w kościele pw. Św. Cyryla i Metodego. Uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 16:30 i stanowi preludium do późniejszego pielgrzymowania.

Po zakończeniu mszy, przed wejściem do kościoła, wierni będą mieli możliwość dołączenia do jednego z wielu organizowanych tam grup, które ruszą w drogę krzyżową. Przyłączenie się do grupy jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą przechodzić tej drogi samotnie, ale pragną dzielić się swoimi refleksjami i duchowym wsparciem z innymi uczestnikami.

Warto wspomnieć, że trasa wybrana przez Hajnówkę nie różni się od tej z poprzedniego roku. Ponownie będzie to zielona trasa św. Huberta, nazwana tak na cześć patrona myśliwych. Uczestnictwo w tej wędrówce to unikalna okazja do pogłębienia swojej wiary poprzez przeżywanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.