Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłasza budowę kluczowej trasy łączącej Wysokie Mazowieckie z Białymstokiem

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłasza budowę kluczowej trasy łączącej Wysokie Mazowieckie z Białymstokiem

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, mający swoją siedzibę w Białymstoku, oficjalnie poinformował o rozpoczęciu przetargu na realizację istotnej inwestycji drogowej na terenie Podlasia. Planowane dzieło konstrukcyjne obejmuje utworzenie nowej arterii komunikacyjnej, która połączy miasto Wysokie Mazowieckie z Białymstokiem. Dodatkowo, inwestycja przewiduje gruntowną modernizację całej infrastruktury drogowej na tym odcinku.

W historii Podlasia powstanie nowa arteria drogowa o kluczowym znaczeniu dla regionu. Informacje te zostały przekazane przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który poinformował również o wynikach przetargu na wykonawcę tej inwestycji. Szczególnie chodzi o odcinek drogi łączącej Wysokie Mazowieckie z Roszkami Wodźki i Łapami, a stamtąd bezpośrednio do Białegostoku.

Na sfinansowanie całości planowanej inwestycji przeznaczono kwotę 490 848 439,09 złotych brutto. Jak na razie, do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wpłynęły następujące oferty:

Firma STRABAG Sp. z o.o. złożyła propozycję wynoszącą 454 792 500,00 złotych. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. zaproponowało kwotę 597 823 475,06 złotych, natomiast firma Budimex S.A. zaoferowała swoje usługi za sumę 606 614 177,70 złotych. Ostatecznie, konsorcjum firm PORR S.A. przedstawiło najwyższą ofertę wynoszącą aż 626 965 095,97 złotych.