Bielsko Podlaskie: Przebudowa drogi wojewódzkiej z Bielska do Hajnówki utrudnia ruch

Bielsko Podlaskie: Przebudowa drogi wojewódzkiej z Bielska do Hajnówki utrudnia ruch

W Bielsku Podlaskim od pewnego czasu trwa modernizacja dróg prowadzących do Hajnówki i Orli. Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają się pamiętać o tym. Znalazł się kierowca, który podjął próbę wjazdu z ul. Batorego na ul. Białowieską, mimo że od ponad miesiąca jest to niemożliwe, a ulica kończy się wykopem.

Prawdopodobnie kierowca ten albo nie zauważył, że droga jest zamknięta, albo miał nadzieję, że uda mu się poradzić sobie z przeszkodami na swojej drodze.

Ta sytuacja jest konsekwencją remontu drogi wojewódzkiej między Bielskiem a Hajnówką. Prace budowlane obejmują znaczną część ul. Białowieskiej, a utrudnienia zaczynają się już na skrzyżowaniu z ul. Kleszczelowską, obok szpitala. W wyniku tych prac wlot ul. Batorego do ul. Białowieskiej został rozkopany i będzie niedostępny przez dłuższy czas.

Kierujący pojazdami w kierunku Hajnówki muszą liczyć się z trudnościami w postaci częstych przestojów na tzw. „wahadłach”, sterowanych za pomocą sygnalizacji świetlnej. Wielu z nich, chcąc uniknąć oczekiwania, wybiera trasę przez Orlę.

Warto jednak pamiętać, że również droga do Orli jest obecnie remontowana.