Prezydent Andrzej Duda nad granicą polsko-białoruską: docenia pracę funkcjonariuszy

Prezydent Andrzej Duda nad granicą polsko-białoruską: docenia pracę funkcjonariuszy

Podczas swojej wizyty w Narewce, prezydent Andrzej Duda wyraził swoje uznanie dla służb patrolujących granicę polsko-białoruską. Zaznaczył, że rolę Straży Granicznej, Policji oraz polskich żołnierzy nie można przecenić, podkreślając, że bez ich wkładu Polska mogłaby być narażona na znaczące zagrożenia.

W towarzystwie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, prezydent Duda odwiedził granicę z Białorusią. Celem tej wizyty było zorientowanie się w sytuacji bezpieczeństwa i uzyskanie informacji na temat funkcjonowania bariery granicznej.

Andrzej Duda podkreślił, że spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz naszymi żołnierzami są kluczowe dla zrozumienia aktualnej, trudnej sytuacji. Wspomniał również o niedawnej próbie nielegalnego przekroczenia granicy, co niestety jest dość typowe dla tego obszaru. Zwrócił uwagę na to, jak istotna jest obecność bariery granicznej oraz jak ważną rolę odgrywają ludzie patrolujący tę część granicy.

Prezydent Duda wyraził swoje podziękowania dla Straży Granicznej, Policji i żołnierzy za ich nieocenioną służbę na granicy polsko-białoruskiej. Zaznaczył, że bez ich codziennej pracy, Polska mogłaby być narażona na poważne zagrożenia. Pochwalił ich za oddanie i profesjonalizm, podkreślając kluczową rolę, jaką odgrywają w kontrolowaniu ruchu przez granicę.