Sprzedaż działek z Urzędu Miasta Hajnówka. Czy miasto na tym nie straciło?

Sprzedaż działek z Urzędu Miasta Hajnówka. Czy miasto na tym nie straciło?

Na sesji rady miasta Hajnówka, która odbyła się na początku lutego, zwrócono uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich była sprzedaż działa pod masztem telekomunikacyjnym w Hajnówce. Drugim, mieszkanie przy ulicy Wierobieja.

Teren pod masztem telekomunikacyjnym sprzedano za 390 tysięcy złotych. Zdaniem wielu radnych, decyzja o pozbyciu się działki była krótkowzroczna i błędna, gdyż miasto z tego tytułu co roku miało określony dochód z tytułu dzierżawy. I były to kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Radny zwrócił uwagę jeszcze na jeden istotny fakt – gdy Hajnówka była właścicielem tego terenu, mogła mieć wpływ i decydować o tym, co na maszcie będzie instalowane. Obecnie jest to już niemożliwe.

Kolejna bolączka to sprzedaż 44 metrowego mieszkania położonego przy ulicy Wierobieja. Sprzedano je za 67 tysięcy złotych, jednak informacja o tym, że lokum będzie wystawione na sprzedaż, nie dotarła do Biuletynu Informacji Publicznej. Burmistrz Hajnówki tłumaczył, że sprawa została już rozwiązana, a błąd naprawiony. Przetarg na wspomniane mieszkanie został anulowany. Błąd wyniknął z powodu pomyłki urzędniczej.