Hajnówka kupiła dawny hotel. I to za astronomiczną cenę!

Hajnówka kupiła dawny hotel. I to za astronomiczną cenę!

Ostatnia sesja Rady Miasta Hajnówka była wyjątkowo długa i zarazem emocjonująca. Prócz przegłosowania uchwały budżetowej, największe emocje wzbudził zakup dawnego hotelu “Bartnik”, znajdującego się przy ulicy Parkowej 8. Ponoć miasto nie ma pieniędzy…

Zgodnie ze stanem faktycznym, miasto musi oszczędzać zarówno na oświetleniu ulic jak i innych wydatkach inwestycyjnych. Urząd Miasta tłumaczy, że nie ma na nawet minimalne podwyżki dla najniżej zarabiających pracowników zatrudnionych w jednostkach gminnych.

Zdziwienie więc wywołała kwota, za jaką zakupiono budynek przy ulicy Parkowej 8, zwany hotelem lub zajazdem “Bartnik”. Obiekt ten, został nabyty przez miasto za prawie 3,5 miliona złotych i jest cześcią projektu Akademi Przyrody realizowanego w ramach projektu “Hajnówka OdNowa Zielona Transformacja”. Jest on finansowany z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Być może nie byłoby afery, gdyby nie fakt, że hotel stał na sprzedaż za niecałe 3 miliony. Miasto kupiło go za pół miliona więcej. Obecny na radzie burmistrz odpowiedział, że wszystkie operacje finansowe były konsultowane z norweskimi przedstawicielami.