Jarmark Żubra w Hajnówce

Jarmark Żubra w Hajnówce

Kolejna edycja popularnego wydarzenia

Już 17 lipca br. w Hajnówce odbędzie się oczekiwana przez cały rok impreza, czyli Jarmark Żubra. W tym roku będzie to już piętnasta edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem lokalnego wydarzenia, które stanowi doskonałą formę promocji całego regionu, związanego z Puszczą Białowieską.

Aktualna edycja odbędzie się pod hasłem „Prezentacje Kultury Ludowej Pogranicza”. Jak już samo motto wskazuje – podczas jarmarku zaprezentowane zostaną różne oblicza kultury tego szczególnego regionu. Zarówno mieszkańcy Hajnówki i okolic, jak i turyści będą mogli skorzystać z bogatego wyboru rękodzieła oraz wyrobów spożywczych, tworzonych z pasją i zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

Na straganach pojawią się zatem lokalne przysmaki, zawsze kojarzone z miejscowościami znajdującymi się w otulinie Białowieskiego Parku Narodowego. Są to przede wszystkim doskonałe sery, miody i inne wyroby pszczelarskie, chleby i inne pieczywo, wędliny, nalewki, zioła…

Twórcy ludowi zaprezentują również piękne wyroby koronkarskie, hafciarskie, wyroby wiklinowe, słomiane, tkaniny wykonywane starodawnymi metodami. Z pewnością uwagę odwiedzających Jarmark Żubra przykują również wyroby drewniane i ceramiczne.

Nie tylko zakupy

Jarmark Żubra to nie tylko doskonała sposobność do tego, żeby zakupić smakowite i wyjątkowe wyroby, ale również posłuchać ludowej muzyki, która będzie towarzyszyć całemu wydarzeniu.

Dla zainteresowanych przygotowano również bogaty program kulturalny i edukacyjny, w tym liczne pokazy oraz warsztaty rzemieślnicze.

Jarmark Żubra wpisał się już na stałe w harmonogram imprez organizowanych w Hajnówce. Wiele osób przyjeżdża do miasta właśnie w takim terminie, żeby móc uczestniczyć w tym barwnym i pełnym wakacyjnego nastroju wydarzeniu.

Możliwość wzięcia udziału w imprezach towarzyszących jest dla wielu turystów tak samo atrakcyjna jak zakup artykułów, które na co dzień zazwyczaj nie są dostępne w standardowych sieciach handlowych, czy nawet w niewielkich sklepach.

Jest to niewątpliwe szczególna wartość dodana takich imprez, jak bardzo lubiane i odbywające się szczególnie w sezonach wakacyjnych, jarmarki ludowe.