30. Finał WOŚP w Hajnówce

30. Finał WOŚP w Hajnówce

Orkiestra zagra po raz kolejny

W tym roku mija trzydzieści lat od pierwszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny finałowe wydarzenia zorganizowane zostaną również w Hajnówce. W 2022 r., podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie wielu atrakcji i imprez towarzyszących, które mają na celu promocję zdrowego stylu życia i sportu.

W całym kraju organizowane są różne akcje, spośród których najczęstsze są biegi, jako najprostsza dyscyplina, którą może uprawiać niemal każdy. Warto promować ten sposób spędzania wolnego czasu, nawet zimą, kiedy – pod warunkiem odpowiedniego przygotowania – można zahartować organizm, dodać mu energii i dzięki temu cieszyć się świetnym zdrowiem, nawet w okresie jesienno-zimowym, który charakteryzuje się większą zachorowalnością na choroby wirusowe.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli wziąć udział w Zimowym Hajnowskim Biegu Charytatywnym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 stycznia. Początek o godzinie 13.30.

Nie zabraknie również wielu innych atrakcji. Jedną z nich będą pokazy, przygotowane przez miejscowych pasjonatów motoryzacji oraz strażaków z okolicznych jednostek OSP.

Inne wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra dla dzieci zmagających się z chorobami oczu. Środki zbierane podczas finału zostaną przekazane na nowoczesną diagnostykę i leczenie wad wzroku.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej funkcjonują w siedemnastu polskich miastach – ogółem takich placówek jest 25. Nie wszystkie dysponują najnowocześniejszym sprzętem, który zapewnia szybką i skuteczną diagnostykę.

W związku z tym, że zapotrzebowanie na taki sprzęt zgłaszane jest od dawna – zdecydowano, że w tym roku środki ze zbiórek organizowanych w ramach WOŚP przeznaczone zostaną właśnie na okulistykę dziecięcą.

Temu celowi będzie służyć główna zbiórka – przeprowadzana już od godzin porannych na ulicach wielu polskich miast. Jak co roku pojawią się na nich wolontariusze z identyfikatorami i charakterystycznymi puszkami.

Orkiestrę można też będzie wesprzeć w Internecie, gdzie już funkcjonuje Eskarbonka (na portalu WOŚP). Można też wziąć udział w licznych licytacjach.

Najważniejsze wydarzenia 30. Finału WOŚP w Hajnówce odbędą się w Hajnowskim Domu Kultury.

Warto również wspomnieć o szczególnej akcji, którą zaplanowano na 30 stycznia 2022 r. Od godziny 10.30 do 13.30 można będzie oddać krew w krwiobusie.

Wielki Finał WOŚP odbędzie się – jak zawsze – w Warszawie. Co będzie się działo w stolicy? Sprawdź na Warszawainfo.pl.