Sukces Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury

Sukces Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury

Radio Białystok w poszukiwaniu muzycznych talentów

Czy muzycy z Hajnówki otrzymają Niebieski Mikrofon, czyli Muzyczną Nagrodę Polskiego Radia Białystok? Wiele zależy od zaangażowanie głosujących, to oni zadecydują, który wykonawca otrzyma tę cenną, regionalną nagrodę muzyczną już w lutym przyszłego roku.

Dużym sukcesem jest już samo zakwalifikowanie się do etapu, w ramach którego można zaprezentować wszystkim słuchaczom Radia Białystok swoje muzyczne talenty. Konkurencja była duża.

Kilka dni temu okazało się, że Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury dostało się do fazy finałowej Plebiscytu Radia Białystok, którego celem jest promowanie autorskich projektów i twórców muzycznych z regionu całego Podlasia.

Słuchacze Radia Białystok będą od teraz mieli wiele okazji do tego, żeby wielokrotnie wysłuchać dziesięciu finałowych utworów, które są już promowane na antenie regionalnej rozgłośni. Artyści prezentowani są również w mediach społecznościowych Radia Białystok.

Głosowanie i koncert

Dziesięć finałowych utworów spośród nadesłanych propozycji wyłoniło jury złożone z dziennikarzy Radia Białystok. Wśród nich znalazły się utwory zaprezentowane przez twórców z Hajnówki: „Na brzegu mojego miasta”, „Hajnówka moje miasto”, „Moje miejsce na tej ziemi” oraz „Historii trwały ślad”.

Utwory te mają szansę stać się regionalnymi przebojami.

Obecnie można je usłyszeć na antenie Radia Białystok, a już 20 lutego 2022 r., wraz z innymi wykonawcami biorącymi udział w plebiscycie, hajnowscy wykonawcy wystąpią na koncercie, który odbędzie się w siedzibie Radia Białystok.

Teraz wiele zależy od aktywności mieszkańców Hajnówki. Jeśli piosenki miejscowych twórców przypadły Państwu do gustu – warto aktywnie je wesprzeć. Wystarczy oddać głos na Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury w konkursie Radia Białystok. Głosować można na Facebooku.