Pierwszy w regionie Dom Opieki Wytchnieniowej

Pierwszy w regionie Dom Opieki Wytchnieniowej

Konieczne środki na wyposażenie ośrodka

Już niedługo w okolicach Białegostoku rozpocznie działalność pierwszy Dom Opieki Wytchnieniowej w regionie podlaskim. To cenna inicjatywa, która podjęta została już kilka lat temu, czego efektem jest wybudowanie domu, który obecnie do rozpoczęcia działalności potrzebuje jeszcze niezbędnego wyposażenia.

Do pomocy w zbieraniu funduszy na ten cel zaangażowała się m.in. znana w regionie firma, w związku z tym w placówkach Kuchni Vikinga pojawią się specjalne puszki, do których można będzie wrzucać pieniądze na wspomożenie dzieła, jakim jest pomoc rodzinom zmagającym się z problemem niepełnosprawności w ramach Domu Opieki Wytchnieniowej.

Zbiórka prowadzona jest również w popularnym serwisie wspierającym cele charytatywne – Zrzutka.pl.

W dzisiejszych, trudnych czasach, każda pomoc ma znaczenie. Darczyńcy wychodzą z założenia, że należy pomagać, jeśli jeszcze się może, tak, aby ważne cele mogły zostać sfinalizowane, choć obecnie nie jest to zadanie najłatwiejsze.

Realna pomoc dla rodzin osób niepełnosprawnych

Dom Opieki Wytchnieniowej k. Białegostoku „ruszy” już za kilka miesięcy. Czeka na to wiele rodzin, które na co dzień zmagają się z wieloma problemami wynikającymi z doświadczenia niepełnosprawności.

Z inicjatywą stworzenia takiego miejsca wyszła Fundacja „Pomóż Im”, która przez ostatnie lata robiła wiele, żeby zebrać fundusze konieczne do stworzenia tego szczególnego domu. Dziś potrzeba środków na wyposażenie wnętrz, w tym m.in. na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla dzieci.

Osoby, które znają rodziny mające niepełnosprawne dzieci oraz wolontariusze zdają sobie sprawę z tego, jak trudnym zadaniem dla wszystkich członków takich rodzin jest zapewnienie należytej opieki dziecku niepełnosprawnemu.

Jest to aktywność całodobowa, z której nikt nie jest wyłączony, jeśli w rodzinie są inne dzieci, trudna i permanentna sytuacja nie pozostaje również bez wpływu na ich życie. Osoby te potrzebują wsparcia i możliwości odpoczynku – stąd też konieczne są takie placówki, które świadczą tzw. pomoc wytchnieniową.

To nieoceniona pomoc dla rodzin, które funkcjonują w szczególnych warunkach, determinowanych chorobą.