Świąteczny koncert charytatywny w Hajnówce

Świąteczny koncert charytatywny w Hajnówce

Wesprzyj budowę hospicjum!

Hajnowski Dom Kultury i Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza zapraszają na szczególne wydarzenie – będzie to świąteczny koncert, połączony z ważną akcją charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy na budowę pierwszego wiejskiego hospicjum w miejscowości Makówka.

Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia 2021 r. odbędzie się koncert kolęd, poprzedzony innymi atrakcjami, w tym m.in. kiermaszem świątecznych prezentów i ciast.

Początek wydarzenia o godzinie 13:00. Koncert i wspólne kolędowanie – od godziny 17:00. Wstęp jest wolny, wszystkie środki, które uczestnicy przeznaczą np. na zakup świątecznych wypieków czy upominków, zasilą fundusz budowy hospicjum w Makówce.

W popołudniowym koncercie kolęd weźmie udział kilkoro wykonawców – zarówno solistów, jak i zespołów. Przed hajnowską publicznością zaprezentują się m.in.: Echo Puszczy, Słowiańska Natura, Reczeńka, Dzwonk , Biełyje Kryły, Siostry Ostapczuk oraz Souvenir.

Wspólne kolędowanie

Jednym z najatrakcyjniejszych punktów świątecznego wieczoru będzie wspólne kolędowanie, w którym uczestniczyć też będą m.in.: Studio Piosenki z Hajnowskiego Domu Kultury oraz Chór Miejski Hajnówka.

Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, jest szczególnie wyczekiwanym okresem w roku. Warto zwrócić w tym czasie uwagę na potrzeby innych ludzi i połączyć udział w kolędowaniu z aktywnym wspomożeniem ważnego celu.

Takim właśnie jest np. budowa hospicjum. Zazwyczaj takie placówki działają w miastach, w Makówce ma powstać hospicjum wiejskie. To wspaniała inicjatywa – opieka paliatywna potrzebna jest wszędzie, niezależnie od miejsca zamieszkania pacjenta, a hospicjów wciąż w Polsce bardzo brakuje.

Każda inicjatywa, której celem jest stworzenie takiej placówki, tam gdzie lokalna społeczność nie jest objęta tego typu opieką, jest szczególnie cenna.

Jeśli chcemy czynnie wesprzeć jakieś dzieło charytatywne – warto rozglądnąć się wokół. W grudniu, w całym kraju odbywa się wiele imprez mających na celu pomoc potrzebującym.