Konkurs „Kulinarne Tradycje”

Konkurs „Kulinarne Tradycje”

Przedłużony termin wysyłania prac

Stowarzyszenie Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi – N.A.R.E.W. przedłużyło termin wysyłania prac do konkursu „Kulinarne Tradycje”, organizowanego w ramach projektu wspierania kultury lokalnej „Kulinarne unikaty – lokalną tradycją”.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody, możesz się zgłosić do dnia 30 grudnia 2021 r. Przedmiotem konkursowych zmagań będzie film, który należy nagrać ze swoimi bliskimi i przedstawić na nim tradycyjną potrawę charakterystyczną naszego dla regionu.

W ten sposób stowarzyszenie chce w sposób naturalny, z udziałem prawdziwej, domowej kuchni zidentyfikować, opisać i zachować dania regionalne.

Kultura kulinarna jest jednym z najistotniejszych elementów kultury ludowej – chcąc ją zachować – należy korzystać z tradycji, która wciąż jest żywa i kultywowana w rodzinach. Nawet najpopularniejsze dla danego regionu potrawy potrafią się różnić „akcentami” w każdym domu.

Warto zachować całe bogactwo tej kultury, która jest wielopokoleniowym skarbem małych ojczyzn.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs zorganizowano z myślą o mieszkańcach miejscowości tworzących Stowarzyszenie N.A.R.E.W., a więc gmin: Choroszcz, Kobylin Borzymy, Krypno, Łapy, Poświętne, Sokoły, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wyszki oraz Zawady.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Laureatami konkursu zostaną twórcy najbardziej oryginalnych filmów, które zaprezentują cały proces sporządzania potrawy. Powinno się ją wykonać z produktów, które są rozpoznawalne i charakterystyczne dla regionu.

Konkurs jest skierowany do młodych entuzjastów smaków regionalnych – dzieci ze szkół podstawowych.

Filmiki muszą się mieścić w określonych w regulaminie konkursu ramach czasowych. Nie mogą trwać krócej niż trzy minuty i więcej niż pięć minut. Prace muszą być wykonane w formacie 16:9 i w rozdzielczości 1920 x 1080 (format HD).

Więcej informacji – na stronie organizatora konkursu – Stowarzyszenienarew.org.pl.