Narodowe czytanie w Hajnówce

Narodowe czytanie w Hajnówce

Kilka dni temu w Hajnówce miało miejsce wydarzenie, w którym udział wzięło wielu mieszkańców oraz radnych i nauczycieli. „Moralność Pani Dulskiej” zgromadziło wielu słuchających i wyszło naprawdę znakomicie. To kolejny cykl tego rodzaju akcji, która ma na celu zachęcenie wszystkich – bez względu na wiek – do czytania i sięgania po ponadczasową literaturę. Warto nadmienić, iż wydarzenie było dziesiątym jubileuszem Narodowego Czytania. Kto wziął w nim udział?

Literatura XX wieku

„Moralność Pani Dulskiej” to przede wszystkim napiętnowanie obyczajowości przedwojennego mieszczaństwa, a mimo wszystko znajduje pewne odzwierciedlenie w obecnych czasach. Co więcej jest lekturą, którą zarówno przyjemnie się czyta, jak i słucha. Wydarzenie, o którym mowa miało miejsce 4 września w Hajnowskim Domu Kultury. Organizatorem wydarzenia była miejska biblioteka, która uzyskała wsparcie Domu Kultury. Czytanie odbyło się w Sali Kolumnowej HDK o godzinie 10. Jak pokazała frekwencja takie spotkania cieszą się popularnością wśród osób w różnym wieku. Aby uatrakcyjnić całość wydarzenia, a także zachęcić różne grupy wiekowe w postacie bohaterów wcieliły się władze Hajnówki , w tym wicestarosta i burmistrz. Wśród uczestników nie zabrakło także nauczycieli lokalnych szkół podstawowych, a także pracowników Nadleśnictwa, Środowiskowego Domu Samopomocy, OSiR, i poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Co więcej do udziału zaproszono także młodzież szkolną a także podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Fantastyczna okazja do łączenia mieszkańców

Międzynarodowe Czytanie jest wspaniałą okazją do wspólnej integracji. W jednym miejscu znajdują się bowiem zarówno dzieci, jak i dorośli, przedstawiciele władz oraz pracownicy lokalnych organizacji i Poradni. Dzięki takim działaniom ludzie przestają być anonimowi. Mogą wspólnie stworzyć projekt, co zdecydowanie łączy pokolenia. Dlatego mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego rodzaju wydarzenie w Hajnówce w trwającym roku.