Rockowisko Hajnówka – festiwal, jakich mało

Rockowisko Hajnówka – festiwal, jakich mało

Muzyka łączy pokolenia. Hajnówka doskonale o tym wie, dlatego jest organizatorem jednego z ciekawszych festiwali muzycznych w całym kraju. Jednodniowa impreza przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również wielu turystów z Polski i zagranicy. Festiwal o wdzięcznej nazwie „Rockowisko Hajnówka” ma zwykle miejsce w połowie lipca, kiedy to sprzyja pogoda i humory wszystkich uczestników. Warto więc wspomnieć kilka słów o pomyśle na udany weekend w tym regionie.

Historia Festiwalu

Pierwszy raz wydarzenie to zostało zorganizowane w centrum miasta 25 lipca 2009 roku. Od tamtego momentu minęło wiele lat, a mimo wszystko impreza nie słabnie na popularności. Wręcz przeciwnie. Co roku pojawia się coraz większa grupa artystów chcących wziąć udział w fantastycznym koncercie w wakacyjnej oprawie. Nie bez powodu właśnie to miasto zdecydowało się na muzykę rockową. Kilkanaście lat temu Hajnówkę można było nazwa stolicą rocka. Istniało tu około 30 zespołów grających tego rodzaju muzykę. Wiele z nich występowało wyłącznie lokalnie, ale wśród nich znalazło się również kilka kapel, które zyskały międzynarodową publikę. To doskonała alternatywa dla osób, które szukają „dobrego, klasycznego rocka” w nieco mniej komercyjnej formie. Na festiwalu panuje bowiem bardzo przyjazny, niemal domowy klimat. Nie ma tu miejsca na sztuczne „nadęcie”. Właśnie dlatego tak wielką popularnością się cieszy.

Rozkład rockowej Jazdy

W ostatniej edycji, która miała miejsce jeszcze przed pandemią wzięło udział 12 kapel z różnych stron Polski, a nawet Białorusi. To przedstawiciele alternatywnego rocka, ale gatunków takich jak grunge, punk czy metal. Całodzienna impreza rozpoczyna się zwykle w okolicach 13-14, a bilety na nią zostają wyprzedaże na długo przed rozpoczęciem festiwalu.