Hajnówka i międzynarodowe festiwale

Hajnówka i międzynarodowe festiwale

Miasto, jak dużo innych organizuje liczne imprezy. Ale te, mające swoje miejsce w Hajnówce są nad wyraz wyjątkowe. Wiele z nich propaguje kulturę podlaską, międzynarodową współpracę. Szanuje ludzi oraz różnice między nimi. Jeśli szukasz ciekawych wydarzeń, w których poza dobrą zabawą liczą się inne wartości, koniecznie sprawdź co oferuje Ci Hajnówka w najbliższym czasie. Poniżej prezentujemy kilka wybranych propozycji, które mogą zapewnić Ci doskonałą rozrywkę na wysokim poziomie.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP

To inspirujące wydarzenie dedykowane jest wszystkim miłośnikom sztuki teatralnej. We wschodnim Podlasiu, podczas dwóch weekendów pojawiają się artyści z Polski, Hiszpanii, Francji, Białorusi, Czech i Węgier by całkowicie za darmo dawać fenomenalne występy mieszkańcom okolicznych miejscowości. To blisko siedem różnych przedstawień, mających miejsce w sześciu miastach, z których finał odbywa się właśnie w Hajnówce. Każdy dzień jest podzielony na bloki dedykowane dzieciom i dorosłym. To festiwal różnorodności – aktorzy dokładają bowiem wszelkich starań, aby na ulicznej scenie zaprezentować odbiorcom paletę emocji i różnych technik aktorskich.

Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”

Z kolei to wydarzenie przyciąga rzesze miłośników wśród mieszkańców i turystów. To na nim spotykają się najlepsze chóry z całego świata. Program wydarzenia jest bardzo zróżnicowany i co roku trochę różni się od poprzednich edycji. Pierwszy dzień jest inauguracją, którą otwierają laureaci poprzednich edycji. Finał ma miejsce w Białymstoku i w Hajnówce. Dwa główne koncerty poprzedzone są przesłuchaniami uczestników konkursu. Tutaj liczy się muzyka oraz dobra zabawa. Bez względu na wyzwanie. Dlatego w konkursie biorą udział chory świeckie, amatorskie, profesjonalne i sakralne. To doskonała okazja do posłuchania naprawdę wspaniałej muzyki. Co więcej całemu wydarzeniu towarzyszy fantastyczna atmosfera. Nie ma tu kłótni ani problemów, każdy uczestnik podobnie jak widz bawi się doskonale