Dęby posadzone z okazji 70-lecia Hajnówki

Dęby posadzone z okazji 70-lecia Hajnówki

W tym roku Hajnówka cieszy się niemałym jubileuszem. Mija bowiem dokładnie 70 lat od momentu, w którym uzyskała prawa miejskie. Z tej okazji w miejscowości odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, które swoim programem nawiązują do ważnej dla każdego mieszkańca daty. Na początku sierpnia właśnie z tej okazji członkowie jednego z zespołów symbolicznie posadzili dwa drzewa. Ta symboliczna chwila ma być pamiątką, dlatego w najbliższej przyszłości zostanie wbita w miejscu zasadzenia roślin tabliczka upamiętniająca.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

To właśnie członkowie tego zespołu, a właściwie ich delegacja spotkali się dnia 6 sierpnia w parku miejskim. Okazja ku temu była znakomita – 70 lat temu Hajnówka uzyskała prawa miejskie. Wśród zgromadzonych osób znaleźli się: dyrygent Grzegorz Milimąka wraz z członkiniami zespołu oraz Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, jego zastępca Ireneusz Kiendyś, dyrektor domu kultury Barbara Sadowska oraz tenor Michał Skiepko. To im przypadło oficjalne i mocno symboliczne posadzenie dwóch dębów.

Jak podkreślają władze Hajnówki to wydarzenie ma wymiar symboliczny. Dęby należą do długowiecznych drzew, co ma nawiązywać do długiej i wspaniałej przyszłości miasta. Pozostaną pamiątką, która nie zginie. Jak dodał burmistrz w niedługim czasie powstanie w parku również pamiątkowa tablica, która wszystkim mieszkańcom i turystom będzie przypominać o ważnym jubileuszu.