Park Miniatur Zabytków Podlasia

Park Miniatur Zabytków Podlasia

W samym sercu Podlasia, nieopodal Puszczy Białowieskiej znajduje się wyjątkowe miejsce, które z pewnością zapewni rozrywkę dorosłym i dzieciom. To Park Miniatur Zabytków Podlasia, o fantastycznych eksponatach wiernie odwzorowujących budynki mieszczące się w całym regionie. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji przybliżyć sobie bądź najbliższym historię tego unikalnego regionu. Co można zobaczyć w Hajnówce?

Wiele interesujących miniatur w skali 1:25

Województwo podlaskie odznacza się nietypową, ciekawą architekturą. Trudno obejrzeć wszystkie interesujące miejsca, zwłaszcza gdy brakuje czasu i finansów. Dlatego też zmierzając do tego miejsca warto nastawić się na kilka godzin doskonałej zabawy. We wspomnianym parku odnaleźć więc można obiekty sakralne, kolorową zabudowę drewnianą, liczne pałacyki oraz rekonstrukcje budowli, które nie przetrwały do naszych czasów. To, co interesujące to wykonanie eksponatów w skali 1:25 – taka perspektywa umożliwia porównanie z naturalną wielkością oglądanych rzeczy. Co więcej, każda z miniatur posiada osobną tabliczkę z krótką informacją dotyczącą konkretnego miejsca. Park Miniatur jest więc propozycją o dużych walorach edukacyjnych. Ponadto wszystkie eksponaty znajdują się na zewnątrz, przez co pobyt na świeżym powietrzu w takim towarzystwie, jest prawdziwą przyjemnością.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym miejscu?

Atrakcja opisywana w tym artykule posiada łatwy dojazd i jest dedykowana zarówno całym rodzinom, jak i wycieczkom szkolnym. Na terenie 0,7 ha znajdują się miniatury ulokowane przy szerokich, równych alejkach. Na terenie obiektu znajdują się również nowe sanitariaty oraz ławeczki zapewniające odrobinę oddechu. Park Miniatur Zabytków Podlasia jest otwarty przez cały rok, choć ze względu na kiepską pogodę godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Dzieci do 4go roku życia wchodzą za darmo, z kolei dzieci płacą 5 zł, a dorośli 8 zł. Ceny nie są wysokie, a jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.