Włoska trupa teatralna Due Mondi zaprasza na eksplozję kolorów i dźwięków w Hajnówce

Włoska trupa teatralna Due Mondi zaprasza na eksplozję kolorów i dźwięków w Hajnówce

Dramaturgiczny zespół znad Apeninów, Due Mondi, wystąpi przed publicznością w amfiteatrze w Hajnówce. Te niepowtarzalne, pełne włoskiego temperamentu, będą miały miejsce w środę 12 czerwca, dokładnie o godzinie 19:00. Właśnie tę imprezę wybrano do zainaugurowania Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep.

Teatralne szaleństwo prezentowane przez Due Mondi to przekształcenie codziennych ulic w scenę dynamicznego fiesty o korzeniach południowoamerykańskich, lecz skąpanej w atmosferze śródziemnomorskiej. Wszystko to jest inspirowane twórczością Gabriela Garcii Marqueza. Spektakle tego zespołu charakteryzują się barwnymi paradami prowadzonymi przez aktorów występujących na szczudłach o wysokości czterech metrów, przystrojonych w jaskrawe kostiumy i maski wykonane techniką papier mache.

W czasie przedstawienia słychać dźwięki tradycyjnych, włoskich pieśni o miłości i buncie. Towarzyszy im akompaniament akordeonu oraz opowieści o zabawnych, burleskowych anegdotach.

Przybycie włoskiego teatru ulicznego jest możliwe dzięki wsparciu ze strony Włoskiego Instytutu Kultury. Mieszkańcy Hajnówki mogą spodziewać się niezapomnianego widowiska, które przemieni ulicę w przestrzeń pełną muzyki, kolorów i świateł.