Policja w Hajnówce zatrzymała pijanego mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną

Policja w Hajnówce zatrzymała pijanego mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną

W pierwsze dni maja, dokładnie 2 maja, policjanci z Hajnówki podczas patrolu zainterweniowali w nietypowej sytuacji. Zauważyli mężczyznę kierującego elektryczną hulajnogą w miejscowości Dubiny. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 31-letni operator pojazdu miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Po przybliżeniu się do mężczyzny na hulajnodze, funkcjonariusze od razu poczuli intensywny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia – 31-latek był pijany, w jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał, że poprzedniego dnia pochłonął dużą ilość alkoholu wspólnie z ojcem. Rano dolegliwości wynikające ze spożycia alkoholu próbował zażegnać kolejnym piwem.

Gdy w domu skończyły się zapasy alkoholu, ojciec poprosił go o zakup kolejnej butelki piwa. Aby oszczędzić czas, 31-latek postanowił udać się do sklepu na hulajnodze elektrycznej. Ta niecodzienna sytuacja została opisana na stronie internetowej hajnowskiej policji.

Postępowanie 31-latka spotkało się z surową reakcją prawa. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.