Wystawa prac pokonkursowych w DK Hajnówka. Zobacz nagrodzone prace!

Wystawa prac pokonkursowych w DK Hajnówka. Zobacz nagrodzone prace!

Jak co roku, Dom Kultury Hajnówka przeprowadził konkurs plastyczny dla młodszych i starszych mieszkańców miasta. W oceniającym prace jury znaleźli się znani artyści, a poziom oddanych dzieł był naprawdę wysoki. Wszystkie obrazy można podziwiać w Domu Kultury Hajnówka do 21 czerwca.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu plastycznego były „Polskie Symbole Narodowe”. Skierowany był do młodszych i nieco starszych mieszkańców miasta. Nagrody w konkursie były dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

Komisja konkursowa w składzie Daniel Gromacki, Anna Świtalska- Świć i Zenaida Jakuć, dostali do oceny ponad 70 prac. Rozdzielono je na trzy kategorie wiekowe, oceniając przede wszystkim samodzielność, oryginalną technikę wykonania, ciekawy pomysł i ogólny efekt artystyczny.

W kategorii klasy 1-3, pierwsze miejsce zajął Michał Antoniuk, kolejne to Antoni Gredel i Hanna Gaszczyńska. W kategorii klas IV- VI, grand prix zajęła Olga Kopiec, a pierwsze miejsce Joanna Jakoniuk, a następne Maja Piwowarczyk i Wiktoria Rakowska. W kategorii klas VII – VIII wygrała Gabriela Berend.