Nowa wystawa w ramach programu „ART. – powroty”

Nowa wystawa w ramach programu „ART. – powroty”

HDK zaprasza na wernisaż

Hajnowski Dom Kultury od lat prowadzi działalność wspierającą lokalne talenty. Młodzi ludzie mogą uczestniczyć w zajęciach oferowanych w ramach różnych sekcji. Jedną z cieszących się największą popularnością jest sekcja plastyczna.

Sukcesem placówki jest znajdowanie talentów i odpowiednie ich prowadzenie, co często wiąże się z odkryciem przez dzieci i młodzież swoich możliwości twórczych i co za tym idzie – kontynuowaniem drogi artystycznej.

Wielu absolwentów sekcji plastycznej HDK decydowało się i wciąż decyduje na naukę w szkołach plastycznych – zarówno na szczeblu średnim, jak i wyższym. Hajnowski Dom Kultury chce pamiętać o swoich absolwentach, a nie ma na to lepszego sposobu niż organizowanie wystaw.

W HDK zainicjowano właśnie nowy projekt „ART.-powroty”, w ramach którego będą pokazywane prace młodych twórców, którzy rozpoczynali swoją przygodę ze sztuką właśnie w tej placówce.

Już 25 lutego br. odbędzie się wernisaż wystawy Anny Kraśko, jednej z absolwentek koła plastycznego w HDK.

Nowa ekspozycja

Już 25 lutego br., o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż otwierający najnowszą wystawę w Hajnowskim Domu Kultury. Tym razem zaprezentowane zostaną prace Anny Kraśko – artystki, która od dzieciństwa była związana z placówką. Uczęszczała na zajęcia plastyczne już w wieku sześciu lat.

Uczestniczyła w pracach koła plastycznego „Deformacja” przez kilka lat. Już w tamtym czasie jej talent został doceniony podczas wielu konkursów regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Następnie Anna Kraśko podjęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, a obecnie jest studentką Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Do hajnowskiej wystawy wybrała ulubione prace, czyli obrazy i rysunki, których głównych tematem jest portret. Nie zabraknie również krajobrazów i innych prac związanych tematycznie z naturą.

Wystawa będzie prezentowana w Hajnowskim Domu Kultury do 30 marca 2022 r.