Jadłodzielnia w Hajnówce

Jadłodzielnia w Hajnówce

Podziel się żywnością

Do niedawna słowo „jadłodzielnia” nie było powszechnie znane, od pewnego czasu jednak takich miejsc przybywa, zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach w całej Polsce – rośnie więc również popularność jadłodzielni.

Hajnówka jest kolejnym miastem, które ułatwiło pomoc potrzebującym, świadczoną wzajemnie między mieszkańcami. Dzięki jadłodzielni jest to bardzo proste i co najważniejsze – skuteczne.

Na czym polega idea pomagania w ramach jadłodzielni? Zgodnie z nazwą – dzieleniem się żywnością. Wystarczy przynieść do takiego miejsca jedzenie i to wszystko. Oczywiście muszą być spełnione określone warunki higieniczne. Żywność musi być nieprzeterminowana, a w przypadku żywności własnej produkcji – odpowiednio opakowana.

Dzielmy się tym, co sami jemy! Tylko taka pomoc jest wartościowa!

Jadłodzielnia w Hajnówce została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki jadłodzielni nie tylko możemy się podzielić nadmiarem żywności, ale również zapobiegać jej marnotrawieniu.

Dziel się i częstuj!

Jadłodzielnia w Hajnówce, podobnie jak w innych miastach, ma swój regulamin, dzięki któremu osoby, które chcą w ten sposób pomagać innym mogą się dowiedzieć jak to zrobić, żeby pomoc była naprawdę skuteczna.

Jadłodzielnia znajduje się przy ulicy Lipowej. Działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 11:00.

Co można przynieść do jadłodzielni? Może to być żywność, która nie przekroczyła terminu ważności widniejącego na opakowaniu albo taka, która przekroczyła datę minimalnej trwałości – w przypadku, gdy na opakowaniu widnieje napis: „najlepiej spożyć przed”.

Powinny to być produkty suche, takie jak makarony, kasze, ryż, mąki, cukier, pieczywo i wyroby cukiernicze – pod warunkiem, że są zapakowane.

Przyjmowane są także konserwy, żywność w opakowaniach próżniowych, w słoikach, oryginalnie zapakowane produkty mleczarskie, a także warzywa i owoce.

Zobacz jak działają jadłodzielnie w innych miastach.